flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАКАЗ про затвердження рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дерс- коду) працівників апарату суду

09 серпня 2013, 15:35

 

 

       ЗАЧЕПИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Н А К А З

 

08  серпня  2013 року                                                                 2.5-56

 

 

про затвердження рекомендацій

щодо зовнішнього вигляду (дрес- коду)

працівників апарату суду

 


              з метою підвищення рівня дисципліни, забезпечення ділового стилю в зовнішньому вигляді працівників  аппарату Зачепилівського районного суду   при виконанні ними своїх службових обов'язків, з урахуванням рекомендацій Кабінету Міністрів України (наказ Секретаріату Кабінету Міністрів України від30.09.2010№155),-

НАКАЗУЮ:

1.Затвердити Рекомендації щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників аппарату Зачепилівського районного суду Харківської області (далі - Рекомендації), що додаються та ввести їх у дію з  12 серпня 2013 року.

2. Керівнику апарату суду Гарнюк О.В. ознайомити з вимогами рекомендацій та слідкувати за їх дотриманням працівниками  апарату суду.

 

3.  Наказ довести до відома працівників апарату суду.

 

4.  Головному спеціалісту Чапліну С.В. оприлюднити наказ на веб-сайті суду.

 

5.     Контроль за виконанням  наказу залишаю за собою.


Голова

Зачепилівського районного суду

Харківської області                                                                              Г.В.Бойко
 
 
                                                                                          

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                               наказом голови

Зачепилівського районного

                                                                                                               суду №2.4-21 08.08.2013



РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників аппарату Зачепилівського районного суду Харківської області


       Загальні правила поведінки державного службовця, затверджені наказом Головдержслужби від 23 жовтня 2000 N58, вимагають "відповідності очікування громадськості й забезпечення довіри суспільства й громадян до державної служби", а також "дотримання позитивного іміджу й авторитету органів державної влади й державної служби в цілому".
Державний працівник повинен не лише розуміти закономірності соціально-економічних процесів,  а й вміти працювати з інформацією, людьми , прогнозувати результати своєї  діяльності, і мати відповідний зовнішній вигляд.

Діловий костюм працівника апарату суду дає змогу не тільки успішно виконувати свої робочі функції, а і встановлювати відносини з людьми, позитивно впливати на них. Зовнішній вигляд свідчить про рівень його ділової культури, надає йому упевненості у собі, відображається на кар'єрному зростанні.

Під час вибору одягу слід бути обізнаним з дрес-кодом (правилами вибору вбрання з урахуванням певної ситуації). Діловий одяг  працівника суду передбачає певні обмеження щодо його вибору та конкретних деталей гардеробу.

Працівникам апарату суду повинен бути притаманний стриманий діловий стиль одягу, який надає авторитетності і свідчить про компетентність працівника. Такий стиль викликає повагу, довіру, дає змогу контролювати партнерів і тримати дистанцію. Костюм працівника повинен створювати враження наявності смаку та бути стильним, він не повинен бути надто яскравим чи зухвалим.

Під час вибору одягу слід ураховувати не тільки особливості фігури людини (зріст, поставу, повноту), колір шкіри, очей, волосся, а також і вік. Не обов'язково дотримуватися модних віянь, слід знайти свій індивідуальний стиль, який потім може варіюватися відповідно до змін моди.

Елегантність одягу також досягається шляхом поєднання кольорів (стилісти радять поєднувати їх не більше двох). Діловому вбранню притаманні традиційні забарвлення, які можна назвати класичними: темно-синій, сірий, бежевий, темно-коричневий, оливковий, кремовий, колір слонової кістки. Перевага надається синьому і сірому кольорам, їх темним відтінкам у холодну пору року та світлим, пастельним - у теплу. Така кольорова гама найбільше сприяє продуктивності ділових стосунків. Чорний колір вбрання доречний під час урочистих та жалобних заходів.

Основні вимоги до одягу - акуратність, стриманість і охайність. Костюм повинен бути завжди добре випрасуваний, сорочка, блуза - свіжою, взуття - начищене і без збитих підборів. Одяг повинен відповідати місцю, часу і характеру діяльності працівника апрату суду. Краще вдягатися просто. Варто уникати авангардних напрямів і "писку моди".

Чоловіче  вбрання

Стандартний набір чоловічого одягу працівника аппарату суду  повинен містити кілька класичних костюмів,  піджак, темні, у тон піджака брюки, набір сорочок, краватки, темні довгі шкарпетки, тонкий трикотажний пуловер з У-подібним вирізом чи жилет, туфлі та класичні черевики.

Колір костюма чи піджака і брюк найкраще обирати темно-синій також допускаються використання інших відтінків. Тканина може бути однотонною, у смужку чи клітинку, малюнок стриманим, ледь помітним. Повинна спостерігатися симетрія на лацканах піджака. Правильною є така довжина піджака, коли кінчики пальців (руки вільно опущені, долоні звернуті до тіла) торкаються його низу.

Класична довжина брюк передбачає, що штанини спереду повинні лежати невеликою складкою на черевиках чи туфлях, а ззаду - закривати п'ятку та діставати до підбора. Брюки не повинні занадто обтягувати стегна; стрілка на брюках має проходити точно посередині ноги і взуття. Правила етикету встановлюють, що за будь-якої погоди чоловік повинен бути в піджаку. Однак він може зняти його, перебуваючи в приміщенні або за інших обставин.

Сорочка під діловий костюм повинна бути світлою з довгими рукавами і бажано бавовняною (у спеку допускаються короткі рукава, але в цьому випадку краватку не носять). Біла сорочка завжди доречна до темного, особливо чорного костюма. Згідно з правилами етикету манжети сорочки повинні виступати на 2 сантиметри з-під рукавів піджака, а комір сорочки повинен бути на 1 - 1,5 сантиметра вищим за комір піджака.

Краватка - це типовий атрибут чоловічого вбрання, який додає своєрідного акценту діловому образу. Сучасна краватка може бути з візерунком у смужку, крапинку, клітинку та з дрібним орнаментом. Взуття як дуже важливий елемент іміджу чоловіка повинне бути темного кольору із м'якої матової шкіри.Чорне взуття пасує до костюма будь-якого кольору.

Шкарпетки підбирають під колір брюк, вони повинні бути довгими, без візерунка та з тугою резинкою.Пасок підбирається під колір взуття та портфеля. Пряжка не повинна кидатися в очі, перевага надається пряжці матового кольору. Ширина паска у поєднанні з класичним костюмом і краваткою - приблизно 3 - 3,5 сантиметра.

Ділове вбрання жінки

   На робочому місці жінка повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету.

Головне в зовнішньому вигляді ділової жінки - доглянутість, відчуття міри та доцільність.

Обмеження для жіночого вбрання ділового стилю:

  • не носити одяг, що повністю оголює плечі ;
  • не рекомендується глибоке декольте на блузах чи сукнях;
  • не вдягати надто вузькі і короткі спідниці (класична довжина - до середини коліна;
  • не вдягати прозорі сукні чи блузи, через які просвічує спідня білизна;
  • не рекомендується одяг із тканин у квіточки, інші малюнки, з використанням живописних полотен, друкованих текстів, портретів людей чи зображень тварин тощо;
  • не варто зловживати брючними костюмами і брюками;

Стандартний гардероб ділового жіночого вбрання містить костюми класичного крою,  що складаються з жакета та спідниці; прямої спідниці, (довжина - до середини коліна, на  5 сантиметрів нижче або вище коліна); брюки прямі чи брючний костюм ; однотонна блуза, туфлі з підборами висотою 4 - 5 сантиметрів; колготи чи панчохи.

Ділова палітра - різноманітні відтінки всіх кольорів. Діловий костюм жінки допускає наявність хусточки на шиї, шарфу та краватки.

Для літньої пори найкраще підходить комплект із блузи на бретельках  і легкого жакета вільного крою з короткими рукавами Ділове взуття рекомендується  з матової шкіри на невисокому підборі. У літню пору року їх можна замінити на літні закриті босоніжки з відкритою п'ятою.

Деякі тонкощі жіночого гардеробу та іміджу. Костюм ділової жінки повинен бути їй до лиця. Низ брюк повинен спереду лежати на туфлях, а ззаду діставати до середини підбору, не торкатися підлоги і не закривати підбори взуття.

Застібнутий на ґудзики жакет, коли під ним вдягнута блуза, не повинен тягнути на плечах і стегнах; довжина рукава повинна бути такою, щоб було видно 0,5 - 1 сантиметр рукава блузки.

Макіяж не повинен бути надто яскравим, має бути стриманим, помірним (робити його вранці за робочим столом чи підправляти щось у присутності інших – забороняється.

Підбираючи парфуми, слід орієнтуватися не тільки на власні смаки, а й на смаки оточуючих людей. Слід стежити за тим, щоб запахи парфумерних та косметичних засобів, якими ви користуєтеся щодня, не змішувалися, оскільки аромати при змішуванні можуть дати зворотній результат. У кабінеті, в якому одночасно працюють кілька осіб, неприємний для когось запах може спровокувати конфлікт. Тому в діловій обстановці краще використовувати не концентровані парфуми, а туалетну воду із свіжим, легким ароматом.

Ювелірні прикраси та біжутерія допомагають жінці підкреслити її індивідуальність. Бажано, щоб прикраси були комплектними, але не химерними чи надто масивними.

Прикрас не повинно бути надто багато в доповненні до ділового вбрання. Слід мати на увазі, що сережки повинні гармоніювати з очима; брошки акцентують увагу на обличчі і на верхній частині фігури; а буси та ланцюжки візуально взаємозв'язані з шиєю.

Завдяки аксесуарам жінка надає своєму візуальному іміджу особливого шарму. Кольорова хусточка, фігурна шпилька, оригінальний пасочок, елегантна сумка - ці та інші нехитрі деталі жіночого туалету надають зовнішньому вигляду жінки індивідуальності. Слід завжди пам'ятати, що ви спілкуєтеся не тільки з колегами, співробітниками, а й з громадянами.

******

Сумлінність у роботі, шанобливе ставлення до громадян, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов'язків, з урахуванням яких громадськість оцінює доброчесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби взагалі і кожного державного службовця зокрема